Ginekologia

Ginekologia jest bardzo szeroką dziedziną medycyny. Dla mnie najważniejsza jest profilaktyka, więc zachęcam pacjentki do regularnego badania ginekologicznego, USG oraz wykonywania badań cytologicznych. Obecnie zalecana jest cytologia płynna (LBC), a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości istnieje możliwość pogłębienia diagnostyki o badania w zakresie infekcji HPV czy p16/Ki67.

certyfikat kolposkopisty

Gdy istnieje konieczność pogłębienia diagnostyki zmian na szyjce macicy, wykonuję kolposkopię, czyli szczegółową weryfikację zmian szyjki macicy z pobraniem wycinków histopatologicznych. W 2022r. uzyskałam certyfikat dla kolposkopistów z Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie. Wykonywanie kolposkopii pozwala zdiagnozować schorzenia szyjki macicy ambulatoryjnie i właściwie dalej leczyć pacjentkę.

W ramach porad ginekologicznych od lat zajmuje się problemami z nietrzymaniem moczu i obniżeniem narządu rodnego. Tym schorzeniom poświęciłam dotychczas wiele uwagi i prac badawczych. W 2021r. za cykl badań dotyczących schorzeń uroginekologicznych uzyskałam tytuł doktora habilitowanego.

Dwie inne grupy schorzeń ginekologicznych, z którymi zgłaszają się do mnie pacjentki to mięśniaki macicy i endometrioza miednicy mniejszej. Oba te schorzenia mogą mieć podobne objawy takie jak silny ból miesiączkowy, obfite miesiączki, ból brzucha i podbrzusza, zaburzenia w oddawaniu moczu i stolca oraz ból w czasie stosunku. Zależnie od nasilenia objawów i życzenia pacjentki można wdrożyć leczenie zachowawcze i/lub operacyjne. Planowane postępowanie ustalane jest wspólnie z pacjentką, uwzględniając jej oczekiwania i sytuację życiową.

 

Zapraszam na konsultacje

dr hab. n. med. Iwona Gabriel

 

Lokalizacje, w których przyjmuje:

Przychodnia Medicus sp. z o.o

Wisła, ul. Różana 2a
tel. 602 580 924

Chorzów, ul. Lompy 4
tel. 32 241 37 14

Bytom, ul. Reptowska 20
tel. 668 048 500


 
doc Iwona Gabriel– 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone Projekt & wykonanie Strony www Katowice