Moje bio

Moją przygodę z ginekologią i położnictwem rozpoczęłam jako dziecko- mój tata był ginekologiem. Nie
odstraszyło mnie to od rozpoczęcia tej specjalizacji, a bardziej zachęciło do działania. Z jednej strony
chciałam wdrażać nowe terapie, których wtedy nie było w Polsce, a z drugiej strony jako kobieta chciałam
zapewnić intymność i kobiecość potrzebną w tego rodzaju pracy. W 2008r. rozpoczęłam specjalizację z położnictwa i ginekologii w Katedrze i Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Bytomiu.

W czasie rezydentury odbyłam liczne szkolenia z zakresu ginekologii małoinwazyjnej w wiodących ośrodkach na Świecie (histeroskopia- Instytut LIFE Leuven, Belgia (2009), laparoskopia- UPMC Maggee-Womens Hospital, Pittsburgh, Pennsylvania, USA (2012) i MayoClinic Scottsdale, Arizona, USA (2012), medycyna robotowa – Nicholson Center, Orlando, Florida, USA (2012)).

Spotkania roku 2012 zaowocowały propozycją odbycia kursu w zakresie technik ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej, który odbyłam pod kierownictwem Dr Reda Alinsoda w SouthCoast Urogynecology, Laguna Beach, California, USA.

Co dały mi te wszystkie staże? Otwartość na świat. Naukę od najlepszych w swojej dziedzinie- Dr Rudi Campo, Dr Ted Lee, Dr Rosanne Kho, Dr Arnold Advincula, Dr Red Alinsod. Jestem im bardzo wdzięczna za wiedzę i umiejętności, którymi się dzielili.

W 2014r. zdałam egzamin specjalizacyjny z położnictwa i ginekologii i rozpoczęłam, oprócz Kliniki Ginekologii w Bytomiu, dodatkowo pracę w Szpitalu ProFamilia (Reszów), w której wykonywałam zabiegi ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej.


W 2016r. rozpoczęła się moja przygoda naukowa z Oddziałem Uroginekologii, Brigham and Women’s Hospital, Szpitala Uniwersyteckiego Harvard Medical School w Bostonie, która trwa nieprzerwanie do dziś.

Współpraca ta zaowocowała 9 prezentacjami na międzynarodowych konferencjach i 9 artykułami opublikowanymi w czołowych czasopismach z dziedziny położnictwa i ginekologii (American Journal of Obstetrics and Gynecology, Fertility and Sterility, International Urogynecology Journal, Female Pelvic Medicine and Reconstructive Surgery (obecnie Urogynecology)). W ostatnich latach miałam przyjemność być współautorem rozdziału z zakresu schorzeń dróg moczowych u kobiet w książce Berek and Novak’s Gynecology, który stanowi podstawową pozycję książkową na Świecie służącą nauce zagadnień ginekologicznych. Jako podsumowanie mojej pracy naukowej we wrześniu 2021r. otrzymałam tytuł doktora habilitowanego za cykl prac dotyczących schorzeń uroginekologicznych.

Równolegle rozwijałam swoje zainteresowania kliniczne i w 2020r. rozpoczęłam specjalizację z ginekologii onkologicznej, która od początku pracy lekarskiej mnie fascynuje. Szczególnie w ostatnich latach dziedzina ta bardzo się rozwija i możliwość pomocy pacjentkom jest coraz większa. Od początku rezydentury kontynuuje pracę w tym samym ośrodku klinicznym SUM- Katedrze i Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w Bytomiu.

Obecnie przede wszystkim skupiam się na pracy z pacjentkami z endometriozą, schorzeniami uroginekologicznymi i onkologicznymi, ale zawsze chętnie opiekuję się pacjentkami, które przychodzą na regularne wizyty ginekologiczne (bad. cytologiczne, USG ginekologiczne), ponieważ uważam, że profilatyka to klucz do sukcesu. Często przez lata nawiązuje relacje z pacjentkami i prowadzę im ciążę, towarzysząc w tym ważnym momencie życia. Obecnie po ponad 15 latach pracy zawodowej nierzadko zdarza mi się leczyć babcię, matkę i córkę.

 

Zapraszam na konsultacje

dr hab. n. med. Iwona Gabriel

Lokalizacje, w których przyjmuje:

Przychodnia Medicus sp. z o.o

Wisła, ul. Różana 2a
tel. 602 580 924

Chorzów, ul. Lompy 4
tel. 32 241 37 14

Bytom, ul. Reptowska 20
tel. 668 048 500


 
doc Iwona Gabriel– 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone Projekt & wykonanie Strony www Katowice